Respiračné ochorenia

Wobenzym posilňuje imunitný systém

Infekcie horných dýchacích ciest

Infekcie horných dýchacích ciest sú časté a menej závažné ochorenia, najčastejšie vírusového pôvodu. Zahŕňajú zápal nosovej sliznice (rinitída), zápal nosohltana alebo zápal prínosových dutín
Liečba týchto ochorení je zvyčajne symptomatická (t. j. príznaková) a zvyčajne zahŕňa odpočinok, tekutiny, obklady, lieky proti horúčke a bolesti a iné lokálne lieky v závislosti od ochorenia. Ak je vírusového pôvodu, podávanie antibiotík je nevhodné. Ak je pôvod bakteriálny, je podávanie antibiotík na druhej strane zvyčajne nevyhnutné.

Zápaly dolných dýchacích ciest

Infekcie dolných dýchacích ciest bývajú závažnejšie a ich liečba môže trvať dlhšie. Patrí medzi ne akútna bronchitída (ktorá sa často vyznačuje kašľom rôzneho typu), laryngitída a zápal pľúc. V prípade vírusového pôvodu sa liečba opäť predpisuje podľa príznakov, v prípade bakteriálneho pôvodu sa často pristupuje k liečbe antibiotikami.

Viac informácií o jednotlivých respiračných ochoreniach nájdete na stránke v tejto časti.

Ako predchádzať ochoreniam dýchacieho systému

Respiračné ochorenia z času na čas trápia každého z nás. Ak sa však zameriame na jednoduchú starostlivosť, môžeme podporiť zdravie dýchacích ciest a stať sa odolnejšími proti akútnym a chronickým ochoreniam. Ako môže vyzerať pravidelná starostlivosť o dýchacie cesty?

  • Čistý vzduch – Snažte sa obmedziť množstvo škodlivých látok, ktoré vdychujete. Ak je to možné, vyhýbajte sa smogovým oblastiam a naopak, vyrazte do prírody za čistým vzduchom, kedykoľvek môžete. Obzvlášť prospešný je pobyt na ionizovanom vzduchu pri mori alebo v horách.

  • Dýchanie nosom – Nosová dutina pripravuje vdychovaný vzduch na jeho ďalšiu cestu do pľúc zvlhčovaním, ohrievaním a filtrovaním nečistôt.

  • Posilnenie imunity – Správna funkcia imunitného systému je kľúčová pri ochrane pred ochoreniami dýchacích ciest. Podporte ho napríklad vitamínom D. Ak sa zápal dýchacích ciest opakuje častejšie ako zvyčajne, je vhodné zvážiť užívanie liekov systémovej enzýmovej terapie.

pár turistov na prechádzke

Wobenzym posilňuje oslabenú imunitu

Jednou z hlavných príčin opakujúcich sa alebo chronických ochorení dýchacích ciest môže byť „oslabená imunita“. Enzýmy zohrávajú kľúčovú úlohu v procese koordinácie a komunikácie imunitného systému, ktorý môže oslabenú imunitu znovu naštartovať, aby sa lepšie vyrovnala s ochorením. Takzvané proteolytické enzýmy potom pomáhajú zabezpečiť, aby zápal prebiehal rýchlejšie. 
V podmienkach intenzívneho, chronického alebo opakujúceho sa zápalu však produkcia telu vlastných enzýmov nemusí byť dostatočná. Vtedy je vhodné podporiť funkciu imunitného systému dodávaním enzýmov zvonka vo forme Wobenzymu.

Wobenzym zvyšuje účinok antibiotík

Ak už trpíte ochorením dýchacích ciest a boli vám predpísané antibiotiká, odporúčame užívať Wobenzym od začiatku liečby. Enzýmy v ňom sa nachádzajúce pomôžu antibiotikám rýchlejšie preniknúť do tkanív, a tým zvýšiť účinok antibiotík.

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.