Stomatologické zákroky

Wobenzym skracuje čas hojenia po operácii

Najčastejšie stomatologické zákroky

K extrakcii alebo odstráneniu zubu dôjde počas života väčšiny z nás. Zvyčajne sa vykonáva z dôvodu patologických zmien, ako je napríklad zubný kaz postihujúci koreň zuba, zlomený zub alebo zapálený zubný nerv. Vytrhnutie zuba sa však môže urobiť aj ako preventívne opatrenie, najmä v prípade tzv. zubov múdrosti. Medzi ďalšie bežné zákroky v stomatológii patrí napríklad resekcia koreňového hrotu zuba, zavedenie zubného implantátu alebo úprava uzdičky.

Wobenzym urýchľuje hojenie po ošetrení zubov

Stomatochirurgia, podobne ako úraz, zahŕňa „poškodenie“ tkaniva, na ktoré telo reaguje rovnakým procesom hojenia. Pooperačné stavy preto pravidelne sprevádza opuch, zápal a bolesť. Prečítajte si viac o hojení rán po operácii.
Dôležitým pomocníkom pri hojení po zubných zákrokoch je systémový enzýmoterapeutický liek Wobenzym. Enzýmy, ktoré obsahuje, urýchľujú vstrebávanie opuchov a zmierňujú bolesť. Wobenzym podporuje celý samoliečebný proces v tele, aby zápal prebiehal efektívne a bez následkov. Najlepší účinok dosiahneme, ak podpornú liečbu Wobenzymom začneme čo najskôr po operácii, samozrejme, po predchádzajúcej konzultácii s ošetrujúcim lekárom.

Dávkovanie Wobenzymu po zubných zákrokoch

mladý muž sa usmieva

Účinnosť liečby Wobenzymom potvrdili štúdie

Liek Wobenzym:

  • Urýchľuje hojenie a vstrebávanie opuchov

  • Skracuje čas ošetrenia po zubných zákrokoch

  • Priaznivo ovplyvňuje priebeh zápalu

Účinnosť Wobenzymu sa overila v klinickej štúdii, v ktorej sa skúmali dve skupiny pacientov indikovaných na odstránenie neprerezaných zubov múdrosti z čeľuste.
Prvá skupina 36 pacientov dostávala Wobenzym (papaín, bromelaín, pankreatín, trypsín, chymotrypsín, amylázu, lipázu, rutín) do 7. pooperačného dňa. V druhej skupine 44 pacientov dostávali placebo rovnakým spôsobom. 
Kontrolné vyšetrenia sa vykonali bezprostredne po operácii a potom na 1., 3., 5. a 7. deň po operácii. Sledovali sa subjektívne sťažnosti pacienta (ťažkosti pri prehĺtaní, bolesť a zväčšenie lymfatických uzlín), priebeh hojenia rany, vzdialenosť rezákovej hrany a odchýlka strednej čiary pri maximálnom otvorení úst a stupeň opuchu ďasien a slizníc. Hodnotili sa aj laboratórne markery zápalu.
Sledované parametre sa zlepšovali významne rýchlejšie u pacientov užívajúcich Wobenzym ako u pacientov užívajúcich placebo. Hodnoty zápalových parametrov vykazovali menší nárast a rýchlejšiu normalizáciu v skupine s Wobenzymom. Rozdiely v hodnotách medzi skúmanými skupinami boli štatisticky významné. Hojenie rán bolo rýchlejšie a vyskytlo sa menej komplikácií.

Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.