Oslabená imunita
Wobenzym posilňuje imunitu
Ako funguje imunitný systém?
Imunitný systém zaisťuje obranu organizmu pred vonkajšími aj vnútornými škodlivými vplyvmi. Okrem iného nás chráni pred baktériami, vírusmi a ďalšími patogénmi a pôsobí ako prevencia pred určitými infekciami. Každý deň prichádzame do kontaktu s miliónmi patogénov, ktorým však dokážeme vďaka silnej imunite odolávať.
Imunitný systém je tvorený rozsiahlou sieťou buniek a tkanív. Jedným z jeho hlavných pilierov sú biele krvinky, ktorých centrá sú v tele uložené na rôznych miestach, ktoré nazývame lymfatickými orgánmi. Patria medzi ne slezina, lymfatické uzliny, kostná dreň, mandle, črevná stena a ďalšie. Bielych krviniek existuje mnoho typov, ktoré medzi sebou úzko spolupracujú a ktoré neustále preverujú všetky bunky v tele. Pokiaľ objavia potenciálnu hrozbu, snažia sa ju spoločnými silami odstrániť.
Ako posilniť oslabenú imunitu?
Pre posilnenie imunity by sme mali upraviť svoj jedálny lístok, byť fyzicky primerane aktívni, obmedzovať stresové situácie a vhodným spôsobom otužovať svoj organizmus. Predovšetkým v situáciách, keď máme zníženú obranyschopnosť, majú svoje nezastupiteľné miesto vitamíny, probiotiká a enzýmy. Probiotiká priaznivo ovplyvňujú črevný mikrobióm a enzýmy zas zlepšujú komunikáciu jednotlivých zložiek imunitného systému.
6 spôsobov, ako posilniť imunitu
- Jedzte zdravú a pestrú stravu
- Doprajte si dostatok kvalitného spánku
- Starajte sa o svoj črevný mikrobióm
- Zaistite si dostatočný prísun vitamínov
- Eliminujte stres a vytvorte si stav duševnej pohody
- Zdržujte na čerstvom vzduchu a na slnku
Enzýmy – neoddeliteľná súčasť imunitného systému
V imunitnej reakcii je nevyhnutná presná koordinácia a spolupráca jednotlivých súčastí imunitného systému. Pri tvorbe „komunikačného jazyka“ imunitného systému zohrávajú kľúčovú rolu enzýmy – zvláštne druhy bielkovín, ktoré v ľudskom organizme riadia a urýchľujú priebeh biochemických procesov. Nájdeme medzi nimi aj skupinu enzýmov, ktoré pôsobia práve ako tzv. signálne molekuly imunitného systému, koordinujúce imunitnú reakciu. Potrebné enzýmy si za normálnych okolností produkuje organizmus sám. Ak je však naša imunita oslabená, môžeme podporiť správne funkcie imunitného systému dodaním obdobných enzýmov zvonku.
Oslabenú imunitu posilňuje Wobenzym
Enzýmy nachádzajúce sa v lieku Wobenzym pomáhajú zaisťovať rovnováhu imunitného systému tak, aby zápaly prebehli rýchlo a bez následkov. Dokážu naštartovať imunitnú reakciu a zvýšiť jej výkonnosť a v správnom okamihu potom zas naopak dokážu jej aktivitu utlmiť. Udržujú tak imunitný systém v zdravej rovnováhe. Na rozdiel od iných liekov prírodné enzýmy vo Wobenzyme netlmia hojivú zápalovú reakciu, ale mobilizujú imunitný systém, aby si organizmus s chorobou alebo jej hrozbou poradil čo najlepšie sám.
Pri podávaní antibiotík podporuje Wobenzym ich prienik do tkanív a zlepšuje účinok liečby. V období rekonvalescencie po skončení choroby je účinnou ochranou proti jej prípadnému opakovaniu.
Kedy začať s liečbou Wobenzymom?
Pretože posilnenie oslabenej imunity je dlhodobý proces, zodpovedá tomu aj spôsob podpornej terapie. Osoby s oslabenou imunitou, ktoré trpia opakovanými či chronickými zápalmi, by mali začať užívať Wobenzym v období, keď sú najviac ohrozené – obvykle v jarnej a jesennej sezóne. Pokiaľ už niekoho virózy alebo zápaly dýchacích ciest opakovane sužujú, vyplatí sa začať užívať enzýmy čo najskôr.
Wobenzym je liek na vnútorné použitie. Pozorne si prečítajte poučenie o správnom používaní lieku obsiahnuté v písomnej informácii pre používateľa lieku, ktorá je pribalená k lieku.